• PODRÓŻ PO EUROPIE

     • Tydzień Europejski w "WESOŁEJ 14"

      W ramach Tygodnia Europejskiego Przedszkolaki z „Wesołej 14” poznały wybrane kraje znajdujące się w Europie. Dzieci zapoznały się z kulturą i zwyczajami  Włoch ,Niemiec, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Francji. Przedszkolaki oglądały flagi, podziwiały charakterystyczne budowle, zabytki oraz ciekawe miejsca wybranych państw. Poznawały i powtarzały  proste zwroty grzecznościowe w wybranym języku, śpiewały i bawiły się w zabawy popularne w danym kraju. Miały możliwość wysłuchania bajki w języku ukraińskim. Próbowały charakterystycznych potraw i poznawały zwyczaje kulinarne  poszczególnych państw.

      Przedszkolakom bardzo podobała się tematyka związana z poznawaniem nowych miejsc co można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

     • TALENTY W "WESOŁEJ 14"

     • TALENT SHOW W NASZYM PRZEDSZKOLU

      W środę 10 maja w naszym przedszkolu dzieci prezentowały swoje pasje, talenty i zdolności. Przedszkolaki pokazały uzdolnienia taneczne, muzyczne, sportowe, gimnastyczne i recytatorskie. Brawo!!!!!

     • SPOTKANIE INTEGRACYJNE

     • Drodzy Rodzice

      w związku z rozpoczęciem

      przez dzieci przygody z przedszkolem

      Dyrektor i pracownicy Miejskiego Przedszkola nr 14

      serdecznie zapraszają na

      spotkanie integracyjno - informacyjne

      które odbędzie się w dniu

       24 sierpnia 2023 r. –  godz. 15.30

       

      Celem spotkania jest zapoznanie dzieci z nowym otoczeniem w poczuciu bezpieczeństwa, w towarzystwie bliskiej dziecku osoby. Podczas spotkania dzieci poznają przedszkolną salę i inne pomieszczenia w przedszkolu, poznają  nauczycielki i personel obsługi oraz nowych kolegów i koleżanki. Uczestniczyć będą w zajęciach ruchowych oraz zabawach integracyjnych w przedszkolnej sali, odwiedzą  przedszkolny ogród i jego otoczenie. Rodzice będą mieli możliwość przekazania informacji o dziecku, a także uzyskania podpowiedzi ze strony nauczycielek odnośnie pierwszych dni oraz związanych z tym trudności. 

      Aby ułatwić dzieciom i rodzicom proces adaptacji zachęcamy do budowania pozytywnego wizerunku przedszkola. Warto również rozmawiać z dzieckiem o tym, że w przedszkolu będzie spędzać czas na wspólnej zabawie z innymi dziećmi, które też zostaną tam bez rodziców, wyjaśnić, że opiekować się nimi będą panie nauczycielki, które organizują różne ciekawe zabawy. 

      Dzieci, idąc do przedszkola, mają różne predyspozycje, upodobania, uzdolnienia, zamiłowania, skłonności oraz różne trudności i problemy. Różnią się także temperamentem oraz wrażliwością. Każdy maluch jest  inny, ale każdy musi czuć, że najbliżsi w niego wierzą i że sobie poradzi. Pomoże w tym umiejętność samoobsługi, umiejętności komunikacyjne oraz świadomość tego, co w przedszkolu się odbywa – tutaj pomogą książeczki o tematyce przedszkolnej. Równie ważny jest oczywiście rozwój społeczny i emocjonalny dziecka. 

       

      Mamy nadzieję, że wspólny wysiłek - Państwa jako rodziców i nasz - jako

      pracowników ułatwi nowym Przedszkolakom wejście w kolejny etap ich życia.

      Serdecznie zapraszamy!

     • DZIEŃ DINOZAURA

     • 26 luty Światowy Dzień Dinozaura

      Dnia 24 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dinozaura. W trakcie wspólnych  zabaw przedszkolaki poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Dzieci chętnie  uczestniczyły w "Dino gimnastyce", tworzyły szkielet dinozaura, odgadywały zagadki, oraz brały udział w zabawie "Jajko Dinusia'. Dzień Dinozaura upłynął wszystkim w miłej i radosnej  atmosferze.

     • WSZAWICA

     • Drodzy Rodzice!

      Ze względu na kolejne zgłoszenie przypadku wystąpienia wszawicy w naszym przedszkolu, prosimy o systematyczne sprawdzanie czystości skóry głowy i włosów u dzieci. W przypadku podejrzenia zakażenia wszawicą, należy o tym zawiadomić nauczyciela oraz podjąć wszystkie czynności prowadzące do likwidacji choroby.

      Zachęcamy do zapoznania się z zamieszczoną poniżej informacją na temat wszawicy.

      wszawica

     • TEATRZYK W WESOŁEJ 14

     • Dzieci uwielbiają teatrzyki, którymi za każdym razem są tak zafascynowane, jakby widziały jakiś cudowny świat.

      Dzieje się tak dlatego, że mały widz przeżywa przygody bohaterów tak intensywnie, jakby sam brał w nich udział.

      W piątek 2 grudnia przedszkolaki miały przyjemność ogladać przedstawienie pt.

      "W poszukiwaniu światecznej gwiazdki". 

     • ANDRZEJKI W "WESOŁEJ 14"

     • Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary

      30 listopada w naszym przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Wspólnie z nauczycielkami dzieci odgadywały co je czeka i czego mogą się spodziewać w przyszłości. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce.

     • PLAN PRZERW URLOPOWYCH MIEJSKICH PRZEDSZKOLI W ZIELONEJ GÓRZE - NA ROK 2023

     • Informujemy, że przerwa urlopowa  w 2023 roku w naszym przedszkolu będzie trwała od 17 lipca do 11 sierpnia 2023 r.

      Przypominam, że w czasie przerwy wakacyjnej przedszkola rodzice zobowiązani są zapewnić opiekę we własnym zakresie. W przypadku braku możliwości zapewnienia dziecku opieki, rodzice mogą ubiegać się o umieszczenie dziecka w przedszkolu zastępczym. Podanie o przedszkole zastępcze składają rodzice bezpośrednio w placówce, do której chcieliby, aby dziecko uczęszczało w czasie przerwy wakacyjnej naszej placówki czyli w sierpniu.

      PLAN-PRZERW-URLOPOWYCH-MIEJKICH-PRZEDSZKOLI-na-rok-2023

     • Szkoła do hymnu 2022

     • 10 listopada 2022 nasze przedszkole wzięło udział w Ogólnopolskiej Akcji „Szkoła do Hymnu”. Jest to akcja ogłoszona przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, polegająca na odśpiewaniu hymnu państwowego w dzień poprzedzający Narodowe Święto Niepodległości.

      Dokładnie o symbolicznej godzinie 11:11 nasi mali patrioci, stanęli na wysokości zadania! Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały hymn Polski „Mazurka Dąbrowskiego” .

     • Dzień Misia

     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

       

      W dniu 23 listopada (środa) 
      obchodzimy w naszym przedszkolu
      Dzień Pluszowego Misia

      Tego dnia prosimy aby dzieci
      przyszły do przedszkola z
      misiowym elementem stroju
      oraz przyniosły swojego ulubionego
      pluszowego Misia

     • Międzyprzedszkolny Przegląd Wierszy i Piosenek Patriotycznych.

     •  

      9 listopada w Młodzieżowym Centrum Kultury i Edukacji ,,Dom Harcerza’’odbył się Międzyprzedszkolny Przegląd Wierszy, Tańców i Piosenek Patriotyczynych.

      Honorowym gościem spotkania była Pani Katarzyna Pernal-Wyderkiewicz Lubuska Wicekurator Oświaty,która uroczyście powitała zgromadzonych gości.

      W przeglądzie wzięło 11 zielonogórskich przedszkoli. Dzieci wykonały utwory dobrze oraz mniej znane, ale równie piękne. Mali wykonawcy wspaniale się zaprezentowali, nie tylko jeśli chodzi o wykonanie piosenek i wierszy, ale również o stroje i układy choreograficzne.

      Nasze przedszkole śpiewająco i tańcząco reprezentowały dzieci z grupy Delfiny z piosenką 'Wierzby i bociany", którą wykonała Ala oraz taniec z flagami w wykonaniu: Oli,Ali,Gabrysi,Natalki,Ignasia,Maćka,Julka,Mikołaja.

      Taniec z flagami

      ,,Wierzby i bociany"

     • Zielonogórskie Pola Nadziei 2022

     • Drodzy Rodzice!

       

      Podobnie jak w poprzednich latach nasze przedszkole bierze udział w akcji charytatywnej mającej na celu pomoc Hospicjum w Zielonej Górze. Zapraszamy do zakupu cebulek tulipanów.

     • UWAGA RODZICE!

     • Szanowni Rodzice!

      W dalszym ciągu na terenie Polski obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. W związku z powyższym w przedszkolu utrzymany jest reżim sanitarny.

      • Prosimy do przedszkola przyprowadzać tylko dzieci zdrowe, bez objawów chorobowych (np. bez: gorączki, kataru, kaszlu, osłabienia, bólu mięśni, głowy, brzucha, wysypki, itp.).
      • Obowiązkiem Rodzica jest odbierać telefon z przedszkola lub oddzwonić jak najszybciej.
      • Dzieci mogą przyprowadzać i odbierać tylko osoby zdrowe, bez objawów chorób zakaźnych.

       

       

       

  • Galeria zdjęć

    brak danych