• O naszym przedszkolu

Nasze przedszkole czynne jest w godzinach

od 6.30 do 16.30

Miejskie Przedszkole Nr 14 jest obiektem wolnostojącym. Budynek jest parterowy, z dwoma wejściami głównymi dla dzieci i rodziców.

Atutem przedszkola jest jego usytuowanie w spokojnej części miasta, na osiedlu z dala od ruchliwych ulic i hałasu, w pobliżu parku piastowskiego. Posiadamy ogród przedszkolny, mieszczący się na tyłach budynku, co zapewnia dzieciom bezpieczeństwo, komfort zabawy i przebywania na świeżym powietrzu. Na placu znajduje się dużo drzew, krzewów i trawników. Każda grupa wiekowa ma wydzielony swój teren. Zaopatrzony jest on w piaskownice i różnego rodzaju sprzęty terenowe, uatrakcyjniające pobyt dzieci na dworze.

Miejskie Przedszkole Nr 14 jest przedszkolem 6 - oddziałowym, grupy przedszkolne to:

Misie - 3 latki

Pszczółki - 3,4 latki

Zajączki - 4,5  latki,

Motylki - 4,5,6  latki,

Żabki - 5 latki

Biedronki  - 6 latki.

Sale zabaw wyposażone są w łazienki, tylko grupa Żabki ma wspólną łazienkę z grupą Biedronki oraz Zajączki z Motylkami.
             Sale zabaw są przestrzenne i ciekawie wyposażone, stwarzają warunki do bezpiecznej zabawy. W przedszkolu znajduje się ponadto sala gimnastyczna zaopatrzona w sprzęt do ćwiczeń i instrumenty muzyczne do zajęć rytmicznych. Po obu stronach obiektu usytuowane są szatnie dla dzieci z poszczególnych grup.

Posiłki dla dzieci zawsze przygotowujemy ze świeżych produktów, bez konserwantów i ulepszaczy. Dania są urozmaicone pod względem składników odżywczych. Wszystkie posiłki przygotowujemy na miejscu, nie korzystamy z zewnętrznej firmy cateringowej.

Wspólne spożywane  są wspaniałą okazją do spróbowania różnych dań oraz poznania zasad zachowania się przy stole. Nauczycielki stopniowo uczą dzieci samodzielności i właściwego zachowania przyszłego ucznia podczas posiłku na stołówce czy w restauracji.

Przedszkole jest objęte kontrolą stanu higieniczno-sanitarnego przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny.

Godziny posiłków:

8.30 - śniadanie

10.15 - przekąska owocowo-warzywna

11.30 - obiad

14.15 - podwieczorek

Dzieci w każdej sali mają dostęp do wody niegazowanej.

Kadra w naszym Przedszkolu

Kadra pedagogiczna może poszczycić się wysokimi kwalifikacjami i umiejętnościami w pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym. Dyrektor i nauczycielki naszej placówki uczestniczą w licznych szkoleniach i kursach podnosząc kwalifikacje zawodowe. Zdobywają także nagrody Prezydenta Miasta Zielona Góra oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty.

Dyrektor: mgr Wioletta Kula – nauczyciel dyplomowany

zastępca dyrektora: mgr Marzena W.- nauczyciel dyplomowany