• Szkoła Promująca Zdrowie

•

Od 2008 r. nasze przedszkole ma zaszczyt należeć do Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Miejskie Przedszkole nr 14 opracowało i realizuje program współtworzenia środowiska wspierającego zdrowie członków społeczności przedszkolnej. Placówka została wpisana na listę Zielonogórskiej Sieci Szkól Promujących Zdrowie.

Koncepcja Szkoły Promującej Zdrowie narodziła się w Europie w połowie lat osiemdziesiątych. W Polsce rozpoczęcie projektu nastąpiło w 1991 r. , a oficjalne przystąpienie do Europejskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie w 1992 r.

Celem i zadaniem szkoły/przedszkola promującej/promującego zdrowie jest wspieranie każdego wychowanka w rozwijaniu indywidualnego potencjału zdrowia oraz wspomaganie  całej społeczności przedszkolnej w tworzeniu warunków i perspektyw rozwoju zdrowia. Przedszkole Promujące Zdrowie jest wartością, do której dążyliśmy podejmując długofalowe działania i służąc jej rzetelnym, owocnym wysiłkiem zespołowym. Rada Pedagogiczna pod kierunkiem koordynatorów opracowuje na każdy rok szkolny priorytety oraz doskonali się w tym zakresie.

• ul.Krasickiego 12, 65-512 Zielona Góra