• Przedszkole Promujące Zdrowie

Przedszkole Promujące Zdrowie | Przedszkole nr 1 z Grupami Żłobkowymi ,,Pod  Jarzebinką"

Program „Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie” realizowany jest w Polsce od 1992 r. Koncentruje się przede wszystkim na promowaniu zdrowego stylu życia.

Inicjatorem i koordynatorem Lubuskiej Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie jest Kuratorium Oświaty w Gorzowie.

Definicja przedszkola promującego zdrowie

Przedszkole promujące zdrowie tworzy warunki i podejmuje działania, które sprzyjają:

• zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności przedszkola (dzieci, pracowników i rodziców dzieci),
          • podejmowaniu przez członków społeczności przedszkola aktualnie i w przyszłości działań na rzecz zdrowia własnego i innych ludzi oraz tworzenia środowiska sprzyjającego zdrowiu.
          • w przedszkolu promującym zdrowie ważne jest przygotowywanie dzieci do podejmowania świadomych działań dla ich własnego zdrowia i zdrowia innych osób.

Model Przedszkola Promującego Zdrowie

Definicja i model | Przedszkole Samorządowe nr 8 w Piotrkowie Trybunalskim

Standardy przedszkola promującego zdrowie

1. Koncepcja pracy przedszkola, jego organizacja i struktura sprzyjają realizacji długofalowych, zaplanowanych działań dla wzmacniania zdrowia dzieci, pracowników i rodziców dzieci.
          2. Klimat społeczny przedszkola sprzyja dobremu samopoczuciu i zdrowiu dzieci, pracowników i rodziców dzieci.
          3. Przedszkole prowadzi edukację zdrowotną i stwarza warunki do praktykowania w codziennym życiu zachowań prozdrowotnych.
          4.  Przedszkole podejmuje działania w celu zwiększenia kompetencji pracowników i rodziców dzieci w zakresie dbałości o zdrowie oraz do prowadzenia edukacji zdrowotnej dzieci.

Wynikiem wieloletniej, długofalowej i systematycznej pracy w zakresie realizacji standardów programu jest otrzymanie przez naszą placówkę
          Certyfikatu Lubuskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie

Obecnie nasze działania skupiają się na procedurach  uzyskaniu Krajowego  Certyfikatu.

Skład przedszkolnego zespołu Promocji Zdrowia:

Dyrektor placówki: Wioletta Kula

Koordynator do spraw Promocji Zdrowia: Joanna Bota

Zastępca dyrektora: Marzena W.

Nauczyciele: Anna S., Magdalena L. , Katarzyna P.

Intendent: Aneta Z.

Szefowa kuchni: Anna G.

Rodzice: Marcelina T.

Plan_dzialan_przedszkola_promujacego_zdrowie_w_roku_szkolnym_2021_2022.docx

Plan_dzialan_przedszkola_promujacego_zdrowie_w_roku_szkolnym_2022_2023.docx

Plan_dzialan_przedszkola_promujacego_zdrowie_w_roku_szkolnym_2023_2024.docx

Raport_dzialalnosci_przedszkola_promujacego_zdrowie_w_roku_2021_2022.doc

DZIAŁANIA PRZEDSZKOLA PROMUJĄCEGO ZDROWIE 2021/2024

OLIMPIADA PRZEDSZKOLNA

"Na sportowo, smacznie i zdrowo"

ĆWICZENIA Z RODZICAMI METODĄ WERONIKI SHERBONE

PROGRAM PRZYJACIELE ZIPPIEGO

JESTEM RADOSNY - JESTEM ZŁY - ŚWIAT EMOCJI PRZEDSZKOLAKA

SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ - BEZPIECZNE FERIE

ZIELONOGÓRSKI DZIEŃ PROFILAKTYKI "ŻYJĘ ZDROWO"

Nasze przedszkole przystąpiło do konkursu pt. „Zielonogórski Dzień Profilaktyki – Żyję zdrowo” zorganizowanego przez Biuro Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zielonej Górze.

SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

DZIEN WIOSNY NA SPORTOWO

ZDROWO I SPORTOWO

ŚWIATOWY DZIEŃ CUKRZYCY