• Grupa "Misie" i poznała małpkę Iwonkę. 

     Dzieci wspólnie utworzyły GAJ ŻYCZLIWOŚCI ,

      Zamieszkały w nim małpki, żyrafa, słonie i zebra.

     Zwierzątka tak jak i przedszkolaki będą się uczyć zasad grzeczności, zdrowego żywienia i życzliwości wobec siebie i innych. 

     Pierwsze zdanie z projektu Szlachetnie i Zdrowo z małpką Iwoną wykonane 😀

        

      

     ​​​​​​

      

     Przedszkolaki z najstarszej grupy rozpoczęły udział w projekcie i podczas zajęć wysłuchały wierszyka, dzięki któremu poznały małpkę Iwonę. 

     W naszej sali  powstał Gaj Życzliwości, w którym listki na drzewach przypominają o tym, że istnieją „czarodziejskie słowa” i dzieci z grupy Delfiny starają się używać ich jak najczęściej a małpka Iwona, która siedzi na drzewie, codziennie nam o tym przypomina.

      

      

     Dzieci z grupy „Delfiny” odgrywały scenki dramowe z użyciem zwrotów grzecznościowych. Świetnie się przy tym bawiły, a po zakończonej zabawie wspólnie omówiliśmy zasady dotyczące kulturalnego powitania i pożegnania.

      


   • Dnia 15 października obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk .
    W ramach projektu grupa MISIÓW dowiedziała się jak ważne jest dbanie o higienę rączek. Misie dowiedziały się , że wirusy i bakterie są groźne dla ich zdrowia. Przedszkolaki poznały sposoby prawidłowego mycia rąk.  Wykonując specjalne doświadczenie z farbką i wodą, mydłem i pieprzem, miały okazję zobaczyć, jak dokładnie umyć ręce,, żeby zmyć wszystkie bakterie i wirusy.

    Zadanie 2 wykonane 

      

     

    Dzieci z Grupy DELFINY podczas ŚWIATOWEGO DNIA MYCIA RĄK

     

    przypomniały sobie, jak skutecznie myć ręce, żeby zmyć wszystkie bakterie i wirusy. Wykonały również plakat, na którym każdy przedszkolak poprzez odbicie swojej rączki, zobowiązał się do przestrzegania zasad higieny każdego dnia😊

     

     

     

    14 listopada przypadał Światowy Dzień Seniora. To doskonały powód, aby pamiętać na co dzień o ludziach starszych.

    Z tej okazji dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 14 wykonały dla Kombatantów z Domu Pomocy Społecznej w Zielonej Górze piękne laurki i wraz z życzeniami od pracowników i dzieci z MP14 zostały one przekazane Seniorom.

     

    Wykonanie pięknych, kolorowych kartek sprawiło dzieciom wiele radości 😊

     

     

  • Kontakty

   • Miejskie Przedszkole Nr 14
   • przedszkole_14@poczta.onet.pl
   • 68-327-22-33, 68-32441-20
   • ul.Krasickiego 12, 65-512 Zielona Góra
 • Galeria zdjęć

   brak danych