• Grupa "Misie" i poznała małpkę Iwonkę.

Dzieci wspólnie utworzyły GAJ ŻYCZLIWOŚCI ,

Zamieszkały w nim małpki, żyrafa, słonie i zebra.

Zwierzątka tak jak i przedszkolaki będą się uczyć zasad grzeczności, zdrowego żywienia i życzliwości wobec siebie i innych.

Pierwsze zdanie z projektu Szlachetnie i Zdrowo z małpką Iwoną wykonane 😀

​​​​​​

Przedszkolaki z najstarszej grupy rozpoczęły udział w projekcie i podczas zajęć wysłuchały wierszyka, dzięki któremu poznały małpkę Iwonę.

W naszej sali  powstał Gaj Życzliwości, w którym listki na drzewach przypominają o tym, że istnieją „czarodziejskie słowa” i dzieci z grupy Delfiny starają się używać ich jak najczęściej a małpka Iwona, która siedzi na drzewie, codziennie nam o tym przypomina.

Dzieci z grupy „Delfiny” odgrywały scenki dramowe z użyciem zwrotów grzecznościowych. Świetnie się przy tym bawiły, a po zakończonej zabawie wspólnie omówiliśmy zasady dotyczące kulturalnego powitania i pożegnania.

• Dnia 15 października obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk .
        W ramach projektu grupa MISIÓW dowiedziała się jak ważne jest dbanie o higienę rączek. Misie dowiedziały się , że wirusy i bakterie są groźne dla ich zdrowia. Przedszkolaki poznały sposoby prawidłowego mycia rąk.  Wykonując specjalne doświadczenie z farbką i wodą, mydłem i pieprzem, miały okazję zobaczyć, jak dokładnie umyć ręce,, żeby zmyć wszystkie bakterie i wirusy.

Zadanie 2 wykonane

Dzieci z Grupy DELFINY podczas ŚWIATOWEGO DNIA MYCIA RĄK

przypomniały sobie, jak skutecznie myć ręce, żeby zmyć wszystkie bakterie i wirusy. Wykonały również plakat, na którym każdy przedszkolak poprzez odbicie swojej rączki, zobowiązał się do przestrzegania zasad higieny każdego dnia😊

14 listopada przypadał Światowy Dzień Seniora. To doskonały powód, aby pamiętać na co dzień o ludziach starszych.

Z tej okazji dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 14 wykonały dla Kombatantów z Domu Pomocy Społecznej w Zielonej Górze piękne laurki i wraz z życzeniami od pracowników i dzieci z MP14 zostały one przekazane Seniorom.

Wykonanie pięknych, kolorowych kartek sprawiło dzieciom wiele radości 😊

• ul.Krasickiego 12, 65-512 Zielona Góra