• Zadania własne w ramach projektu
          "Szlachetnie i zdrowo z Małpką Iwonką"

Dzień Dobrych Uczynków

Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 14 maja bardzo dobre serduszka.

Na zajęciach stworzyły plakat, na którym zapisały dobre uczynki, później narysowały piękne rysunki obrazujące to jak oni sami robią dobre uczynki dla innych osób.

Światowy Dzień Zdrowia

W tym dniu przedszkolaki z grupy najstarszej "Delfiny" pokazały jak należy dbać o zdrowie. Dzieci przypomniały sobie o zasadach zdrowego odżywiania i prowadzeniu zdrowego trybu życia. Przygotowywały sobie zdrowe kanapeczki i uczestniczyły w zawodach sportowych.

Światowy Dzień Recyklingu

Przedszkolaki to eko - dzieciaki.
          Misie pokazały, że
          potrafią segregować śmieci.
           Poznały trudne słowo "recykling" i dowiedziały się, że niektóre odpady można przetwożyć i ponownie wykorzystać do produkcji różnych przedmiotów.

Zadanie 7

Światowy Dzień Ziemi

Przedszkolaki w Miejskim Przedszkolu nr 14 już od najmłodszych lat uczą się jak dbać o naszą planete. "Misie" po wysłuchaniu wierszyka o zmartwieniach kotka Amadeusza, dowiedziały sie co można zrobić, żeby chronić naszą Ziemię.

Zadanie 6

Dzień bez oleju palmowego

Przedszkolaki po wysłuchaniu wiersza od małpki Iwonki, dowiedziały się jak ważna rzeczą jest czytanie etykiet na produktach oraz jak wiele złego może wyrządzić spożywanie oleju palmowego. Dzieci stworzyły swoje piramidy zdrowych produktów oraz talerzyki zdrowia.

Zadanie 5

Światowy Dzień bez opakowań foliowych

W tym dniu przedszkolaki z grupy "Delfiny" i "Misie' dowiedziały się jak dużo negatywnych skutków przynosi używanie jednorazowych reklamówek i woreczków dla naszej planety, mórz i oceanów. Dzieci dowiedziały się, że używając toreb wielokrotnego użytku, koszyków, toreb papierowych będą przyczyniać się do ochrony naszego środowiska.

"Delfiny" projektowały swoje papierowe torby

"Misie" po wysłuchaniu historii Małpki Iwonki o gołębiu , który zaplątał sie w reklamówkę , rozmawiały o szkodliwym działaniu plastikowych torebek również dla zwierzat mórz i oceanów.

Zadanie 4

Dzień bez przekleństw

Przedszkolaki po wysłuchaniu opowiadania , dowiedziały się od Małpki Iwonki jak sobie radzić z trudnymi emocjami i nie używać brzydkich słow. Starszaki utworzyły "Słownik Złych Emocji".

Grupa "Misie" i poznała małpkę Iwonkę.

Dzieci wspólnie utworzyły GAJ ŻYCZLIWOŚCI ,

Zamieszkały w nim małpki, żyrafa, słonie i zebra.

Zwierzątka tak jak i przedszkolaki będą się uczyć zasad grzeczności, zdrowego żywienia i życzliwości wobec siebie i innych.

Pierwsze zdanie z projektu Szlachetnie i Zdrowo z małpką Iwoną wykonane 😀

​​​​​​

Przedszkolaki z najstarszej grupy rozpoczęły udział w projekcie i podczas zajęć wysłuchały wierszyka, dzięki któremu poznały małpkę Iwonę.

W naszej sali  powstał Gaj Życzliwości, w którym listki na drzewach przypominają o tym, że istnieją „czarodziejskie słowa” i dzieci z grupy Delfiny starają się używać ich jak najczęściej a małpka Iwona, która siedzi na drzewie, codziennie nam o tym przypomina.

Dzieci z grupy „Delfiny” odgrywały scenki dramowe z użyciem zwrotów grzecznościowych. Świetnie się przy tym bawiły, a po zakończonej zabawie wspólnie omówiliśmy zasady dotyczące kulturalnego powitania i pożegnania.

• Dnia 15 października obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk .
        W ramach projektu grupa MISIÓW dowiedziała się jak ważne jest dbanie o higienę rączek. Misie dowiedziały się , że wirusy i bakterie są groźne dla ich zdrowia. Przedszkolaki poznały sposoby prawidłowego mycia rąk.  Wykonując specjalne doświadczenie z farbką i wodą, mydłem i pieprzem, miały okazję zobaczyć, jak dokładnie umyć ręce,, żeby zmyć wszystkie bakterie i wirusy.

Zadanie 2 wykonane

Dzieci z Grupy DELFINY podczas ŚWIATOWEGO DNIA MYCIA RĄK

przypomniały sobie, jak skutecznie myć ręce, żeby zmyć wszystkie bakterie i wirusy. Wykonały również plakat, na którym każdy przedszkolak poprzez odbicie swojej rączki, zobowiązał się do przestrzegania zasad higieny każdego dnia😊

14 listopada przypadał Światowy Dzień Seniora. To doskonały powód, aby pamiętać na co dzień o ludziach starszych.

Z tej okazji dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 14 wykonały dla Kombatantów z Domu Pomocy Społecznej w Zielonej Górze piękne laurki i wraz z życzeniami od pracowników i dzieci z MP14 zostały one przekazane Seniorom.

Wykonanie pięknych, kolorowych kartek sprawiło dzieciom wiele radości 😊

• ul.Krasickiego 12, 65-512 Zielona Góra Poland